Що Брехт побачив під час вуличних святкувань на Ауґсбурзькому Плерері?

Звідки він взяв своє бачення сучасного театру, що мав би бути схожим на спортивне змагання?

Автор(и)

  • Уве Вітшток
  • Юрґен Гілесгайм

DOI:

https://doi.org/10.35433/brecht.7.2021.44-49

Ключові слова:

театр, Бертольт Брехт, Ауґсбурґ, спорт, поезія, театральні рецензії

Анотація

У статті йдеться про важливі біографічні аспекти в творчостіБертольта Брехта. Основний акцент дослідження присвячено ранньомуперіоду життя письменника в місті Аугсбург. Розглянуто вплив народнихвуличних святкувань на формування естетичних поглядів юного митця.Проаналізовано невідомі або маловідомі публікації Бертольта Брехта вАуґсбурзьких газетах 1914-1921 рр. щодо особливостей сучасноготетарального мистецтва. Детальний аналіз театральних рецензійБертольта Брехта дають уявлення про становлення майбутньогодраматурга, а також розширюють уявлення про сфери впливу на йоготворчу особистість в юні роки. Вказано на визначальне значення дляавтора-початківця народних вуличних святкувань як майданчика дляспостережень на особливостями людської поведінки, для вивчення різнихтипів людей. Також розглянуто вплив спорту як популярного і масовоговидовища на формування уявлень Бертольта Брехта про новий видтеатрального й драматичного мистецтва, що буде користуватисяпопулярністю у сучасної публіки. Стаття пропонує увазі читача нові, досіневідомі факти з життя і творчості відомого німецького драматурга іпоета.

Посилання

Brecht, Bertolt: Große kommentierte Berliner und Frankfurter Ausgabe. Hrsg. von Werner Hecht, Jan Knopf, Werner Mittenzwei und Klaus-Detlef Müller. Berlin, Weimar, Frankfurt/Main 1988-2000.

Feilchenfeldt, Konrad: Bertolt Brecht: Trommeln in der der Nacht. Materialien, Abbildungen, Kommentar. München 1976

Frisch, Werner/Obermeier, Kurt Walter: Brecht in Augsburg. Erinnerungen, Dokumente, Texte, Fotos. Berlin, Weimar 1975.

Knopf, Jan: Trommeln in der Nacht. In: Brechts Dramen. Neue Interpretationen. Hrsg. von Walter Hinderer. Stuttgart 1984, S. 48-66.

Pickhardt, Richard: „In der Nacht noch spät sangen die Telegraphendräht´…“ Lärmen, Schreien, Töne: Akustische Zeugen des

Frontsterbens in Brechts früher Kriegslyrik. In: Bertolt Brecht. Zwischen Tradition und Moderne. Hrsg. von Jürgen Hillesheim. Würzburg 2018, S. 27-50.

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-12-25

Номер

Розділ

Статті